Shtatëvjeçari nga Kosova fiton vendin e parë në garën ndërkombëtare të matematikës

Shtatëvjeçari nga Kosova fiton vendin e parë në garën ndërkombëtare të matematikës

08:18, 27/11/2022

Molos Gashi, nxënës i klasës së dytë nga Prishtina, ka zënë vendin e parë në një garë internacionale që është zhvilluar në Dubai. 

Për këtë ka njoftuar shkolla ku Molosi vijon mësimet “Mehmet Gjevori”.

“Molos Gashi, nxënës i klasës ll-1, merr vendin e parë në Dubai në garën internacionale të organizuar nga BRAINOBRAIN ABACUS COMPETITION dhe me pjesëmarrjen e 44 shteteve arrin rezultat të shkëlqyer duke ngritur emrin e shtetit tonë në nivelet më të larta të dijes”, ka njoftuar shkolla.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco