Sot mbahet mbledhja e parë e përbashkët e Kuvendit të Kosovës dhe Shqipërisë

Sot mbahet mbledhja e parë e përbashkët e Kuvendit të Kosovës dhe Shqipërisë

08:12, 27/11/2022

Sot për herë të parë, Kuvendi I Kosovëss dhe ai i Shqipërisë, do të mbajnë mbledhjen e përbashkët, me rastin e 110 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë.

Mbledhja do të fillojë nga ora 10, në Tiranë.

Këtë seancë do e nis kryetarja e kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla, ku pas saj do të flas homologu i saj nga Kosova, Glauk Konjufca.

Deputetëve do t’iu drejtohen edhe dy kryeministrat, Edi Rama dhe Albin Kurti.

Fjalime do të mbajnë edhe kryetarët e grupeve parlamentare, si dhe ministrat e Punëve të Jashtme

Më poshtë mund të shihni agjendën e plotë:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco