Lladrovci komenton pagat: Ligji si llastiku, por edhe mund të këputet

Lladrovci komenton pagat: Ligji si llastiku, por edhe mund të këputet

20:30, 07/10/2022

Pas ekzekutimit të pagave të shtatorit për sektorin e arsimit nga qeveria, kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka ironizuar me ministrin Hekuran Muratin.

Lladrovci ka vlerësuar se “zhvendosja e vëmendjes nga “temat e mëdha”, është tendencë që po e karakterizon këtë qeverisje.

“Pagat janë temë “e vogël”, në krahasim me ato që na presin. Rrini në temë: Masat antiinflacion, energjia, ikja e të rinjve dhe ballafaqimi në tavolinë të bisedimeve për marrëveshjen finale me Serbinë!”, ka shkruar kryetari i Drenasit.

Postimi i plotë i Lladrovcit:

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco