Thaçi jep ide si të kompensohen orët e humbura mësimore

Thaçi jep ide si të kompensohen orët e humbura mësimore

20:04, 07/10/2022

Të kompensohen apo jo orët e humbura mësimore për shkak të grevës një mujore në vend, është një çështje që po diskutohet, pas ndërprerjes së grevës dhe ekzekutimit të pagave nga ana e Qeverisë.

Ndonëse nga MASHTI po kërkohet ky zëvendësim, janë ata të SBASHK-ut që po e kundërshtojnë një gjë të tillë, shkruan Syri Kosova.

E, për t’u kompensuar orët e humbura mësimore, Jusuf Thaçi ka dhënë disa ide.

Përmes Facebook-ut, i renditi idetë e tilla, duke gjetur një zgjidhje siç tha ai, pa telashe e ngarkesë as për nxënësit, as për prindërit, as për mësimdhënësit dhe as për shkollat.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco