U arrestua edhe një polic, IPK nxjerr detaje për aksionin e madh për fajde e bixhoz

U arrestua edhe një polic, IPK nxjerr detaje për aksionin e madh për fajde e bixhoz

00:02, 06/10/2022

Inspektorati Policor i Kosovës (IPK), ka realizuar një aksion të koduar “TOTO”, në Prishtinë, Prizren, Malishevë e Suharekë.

Sipas njoftimit të IPK-së, deri më tani janë arrestuar disa persona, përfshirë edhe një zyrtar policor, shkruan Syri.net Kosova.

“Hetimi është duke u zhvilluar mbi bazën e dyshimit se nga të dyshuarit në këtë rast janë kryer vepra penale të “Fajdes”, Detyrimit” dhe “Organizimi i Skemave Piramidale dhe Bixhozit të Paligjshëm””, thuhet në njoftim.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco