E jep lajmin ministri: Subvencione dhe Grante për Gështenjën nga viti 2023

E jep lajmin ministri: Subvencione dhe Grante për Gështenjën nga viti 2023

22:31, 05/10/2022

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci ka njoftuar se mbështetja financiare ndaj gështenjës, i bashkangjitet kulturave të tjera arrore për herë të parë në Programin për Pagesa Direkte – Subvencione 2023 dhe Programit për Zhvillim Rural - Grante 2023.

Sipas ministrit kultivuesit e gështënjës poashtu do të marrin njohurinë e nevojshme për kultivim e trajtim në rast të sëmundjeve, që aktualisht e kërcënojnë këtë kulturë arrore.

Postimi:


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco