Osmani takohet me ministrin e Jashtëm të Çekisë

Osmani takohet me ministrin e Jashtëm të Çekisë

12:52, 29/09/2022

Ministri i Jashtëm të Çekisë, Jan Lipavsky, është takuar edhe me presidenten e vendit, Vjosa Osmani.

Në këtë takim mediat janë lejuar të marrin pamje vetëm në fillim.

Lipavsky do të takohet edhe me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca dhe me kryeministrin Albin Kurti, gjatë ditës.

Ai paraprakisht ishte takuar edhe me zëvendëskryeministrin Besnik Bislimin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco