Mali i Zi e paraqet Kosovën me fusnotë, guvernatori BQK-së refuzon pjesëmarrjen në Beçiq

Mali i Zi e paraqet Kosovën me fusnotë, guvernatori BQK-së refuzon pjesëmarrjen në Beçiq

12:38, 29/09/2022

Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti, nuk do të marrë pjesën në Samitin e Beçiqit.

Ai duke njoftuar për mospjesëmarrjen e tij, ka thënë se ftesën që e kanë pranuar, Kosovës i është vendosur fusnota dhe nuk I janë drejtuar me emrin zyrtar Republika e Kosovës.
Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco