Anëtarësia e SBAShK-ut në Vushtrri me 71 përqind për vazhdimin e grevës

Anëtarësia e SBAShK-ut në Vushtrri me 71 përqind për vazhdimin e grevës

11:32, 29/09/2022

Anëtarësia e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës në Vushtrri e kanë votuar për çështjen se a dëshirojnë të fillojë mësimi apo jo.

Nga të dhënat shihet se 71 përqind e votuesve janë për vazhdimin e grevës, ndërsa 25 përqind janë për ndërprerje të grevës por me ndonjë marrëveshje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco