AAK-ja, aksion simbolik para Ministrisë së Arsimit

AAK-ja, aksion simbolik para Ministrisë së Arsimit

08:17, 28/09/2022
Partia opozitare Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka paralajmëruar aksion simbolik përpara MASHTI-it nga të rinjtë e këtij subjekti politik.
 
AAK-ja njoftoi se aksioni ka të bëjë me mbështetjen e kërkesave të mësimdhënësve që po grevojnë, dhe se ai do të zhvillohet në orën 10:00.
 
“Të mërkurën 28 shtator 2022, duke nisur nga ora 10:00, Aleanca e të Rinjve të Kosovës, zhvillon një aksion simbolik para Ministrisë së Arsimit, në mbështetje të kërkesave minimale të mësimdhënësve”, thuhet në njoftim
 
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco