Presidentja kthehet në Kosovë plot entuziazëm

Presidentja kthehet në Kosovë plot entuziazëm

08:12, 28/09/2022
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është kthyer në Kosovë, pas vizitave që pati jashtë vendit.
 
Ajo ka thënë se është kthyer në Kosovë me bindjen e plotë se Kosova është në rrugë të drejtë.
 
“Pas një jave përplot takime e diskutime me miq e aleatë të rinj e të vjetër, kthehemi në vendlindje me bindjen e plotë se Kosova është në rrugë të drejtë”, ka shkruar ajo në Facebook.
 
Osmani ditëve të fundit qëndroi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku pati takime me liderë të vendeve të ndryshme dhe personalitete të tjera.
 
Para Amerikës ajo ishte në Britani të Madhe për të marrë pjesë në varrimin e Mbretëreshës Elizabeth II.
 
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco