Ky është i kërkuari nga Gjykata që u kap në Prishtinë, i dënuar për tentim grabitje

Ky është i kërkuari nga Gjykata që u kap në Prishtinë, i dënuar për tentim grabitje

07:47, 26/09/2022

Mediat dje raportoi se në listën e personave të kërkuar që janë së kapur së fundmi nga Policia është edhe një 24-vjeçar nga Prishtina, i dënuar për dy vepra penale.

Nga Prokuroria bëjnë me dije se bëhet fjalë për Besnik Bulliqin, i cili po kërkohej në bazë të urdhëresës së Gjykatës Themelore në Prishtinë, për veprat grabitje në tentativë dhe armëmbajtje pas leje.

I riu është ndaluar në orët e mëngjesit të së dielës, në rrugën “Xhavit Ahmeti”, ku pa kontrollit dhe verifikimit, ka rezultuar se ndaj tij ka pasur urdhëresë për arrestim dhe ndalim.
Pas përfundimit të procedurave policore, i njëjti është dërguar në vuajtje të dënimit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco