Kurti nuk ua mbushi syrin 1,4% e aktivistëve në garën për kryetar

Kurti nuk ua mbushi syrin 1,4% e aktivistëve në garën për kryetar

07:44, 26/09/2022

Të dielën, Albin Kurti ka fituar zgjedhjet brenda Vetëvendosjes, edhe për një mandat katër vjeçar.  

Ai arriti të sigurojë 98.60% të besimit të anëtarëve të Lëvizjes, por 1.4% e tyre nuk e mbështetën atë në këtë garë.

“Viti 2022 është vit i zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen VETËVENDOSJE!. Procesi që nisi më 15 mars, përmbylli suksesshëm sot, më 25 shtator 2022, fazën e parë të zgjedhjeve për pozicionet drejtuese në LVV, me zgjedhje të drejtpërdrejta të organizuara në mbi 200 vendvotime si dhe online për mërgatën, sipas parimit një anëtar një votë.
Për Kryetar të LVV, Albin Kurti: PËR: 98.60%KUNDËR: 0.89%ABSTENIM: 0.51%”, thuhet në njoftim.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco