Qeveria e SBASHK-u nuk merren vesh, mësimdhënësit hynë në javën e pestë të grevës

Qeveria e SBASHK-u nuk merren vesh, mësimdhënësit hynë në javën e pestë të grevës

07:31, 26/09/2022

Mësimdhënësit sot kanë hyrë në javën e pestë të grevës dhe pavarësisht pritjeve e takimeve, Qeveria e sindikatat janë larg arritjes së një marrëveshjeje.

Kryeministri Kurti, dje iu është referuar drejtuesve të grevës si “sindikalistë të PAN-it,” derisa këta të fundit kanë kërkuar seriozitet nga ai, duke thënë se mbesin në pritje të ftesave për takim, por edhe ofertave konkrete.

Deri më sot kanë dështuar të gjitha përpjekjet e bëra për ndërprerjen e grevës në arsim, e cila ka hyrë në javën e katërt.

Të premten Kuvendi i Kosovës ka dështuar të miratojë rezolutën e propozuar nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK) për grevën në arsim.
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco