E lajmëroi si lider të opozitës, BE-ja e përmison gabimin me kryeministrin Kurti

E lajmëroi si lider të opozitës, BE-ja e përmison gabimin me kryeministrin Kurti

12:07, 18/08/2022

Faqja zyrtare e BE-së që përcjell në kohë reale takimet që zhvillohen në Komisionin Evropian EbS ka bërë një skandal duke iu referuar kryeministrit Albin Kurti si “lideri i opozitës kosovare” në njoftimin zyrtar për takimin që do të mbahet sot në kuadër të dialogut me Serbinë.

“Takimi i dialogut Prishtinë-Beograd – Takim dy palësh me Albin Kurtin liderin e opozitës kosovare”, thuhet në njoftimin e faqes zyrtare të BE-së.

Por pas pak kjo faqe e ka përmirësuar gabimin e tyre dhe e kanë shkruar kryeministri Kurti.

“Takimi i dialogut Prishtinë- Beograd- Takim dy palësh me Albin Kurtin, kryeministrin e Kosovës”, thuhet tashmë në njoftimin e përmirësuas të BE-së.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco