Misteri i ‘Orkidesë’ lules së dashurisë që u vendos sot në tavolinën e takimit Kurti-Vuçiq

Misteri i ‘Orkidesë’ lules së dashurisë që u vendos sot në tavolinën e takimit Kurti-Vuçiq

11:32, 18/08/2022

Ka nisur takimi i nivelit të lartë dialogues në mes të Kosovës dhe Serbisë ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian.

Ky takim do të ndërmjetësohet edhe nga Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, i përkrahur nga i Dërguari i Posaçëm, Miroslav Lajçak.

Në tavolinë kanë vendosur dy lule Orkide të bardha.

Kujtojmë që lulja Orkide njihet si lule e dashurisë. Se a po bartin ndonjë mesazh me këto detaje mbetet të kuptohet në vazhdim.

Orhidea

Orhidea është një nga lulet më të dashura të cilat përfaqësojnë fuqi, dashuri luks dhe bukuri. Ato janë lule shumë të bukura, po në të njëjtën kohë edhe shumë delikate. Të veqant i bënë pamja e tyre, me petale simetrike të cilat i japin një pamje ekzotike duke i bërë mjaftë të dëshirueshme. Prania e tyre i shton ambientit një elegacë dhe një bukuri unike. Orhidet janë të njohura edhe për aromën e tyre të cilat përdoren në parfume si dhe aromaterapi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco