​Presidenti Begaj takohet edhe me kryetarin e Prizrenit

​Presidenti Begaj takohet edhe me kryetarin e Prizrenit

14:48, 16/08/2022

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj në ditën e dytë të vizitës së tij në Kosovë ka takuar edhe kryetarin e komunës së Prizrenit, Shaqir Totajn.

E gjatë ditës së sotme Begaj është takuar edhe me kreun e PDK-së, Memli Krasniqin dhe atë të AAK-së, Ramush Haradinaj.

Ndërsa me drejtues të Lidhjes Demokratike të Kosovës nuk është zhvilluar takimi.

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj po qëndron në Kosovë nga dita e hënë dhe kjo është vizita e tij e parë zyrtare që prej marrjes së postit të kryetarit të shtetit dy javë më parë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco