Gati për luftë, FSK po zhvillon trajnime me armë të rënda

Gati për luftë, FSK po zhvillon trajnime me armë të rënda

14:08, 16/08/2022

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj përmes një postimi në facebook ka njoftuar për trajnimet që po kryhen nga FSK me armë të rënda, shkruan syri.net Kosova.

‘Ky trajnim është vazhdimësi e ngritjes dhe zhvillimit profesional të ushtrisë sonë, për integrimin e mbështetjes së njësive manovruese me zjarr direkt gjatë operacioneve luftarake’, ka shkruar ai.

Postimi i plotë:

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco