'Bashkëpunimi ushatarak'/ Mehmetaj: Deklarata e Osmanit i drejtohet popullit shqiptar për një konsolidim mes dy shteteve

17:49, 15/08/2022

I ftuar në SYRI TV me Armela Ferkon,kryeredaktor i Albanian Post në Kosovë ka folur për tensionet mes dy vendeve para takimit dhe vizita e Begajt në Kosovë. 

Mehmetaj ka theksuar se deklarata e Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani i është dretjuar popullit shqiptar se nevojitet një kosolidim më i madh mes dy shteteve shqiptare në raport me mbrojtjen e tyre, pas klimës së fundit të krijuar në veri të Kosovës.

Mehmetaj: Deklarata e Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani i është dretjuar popullit shqiptar se nevojitet një kosolidim më i madh mes dy shteteve shqiptare në raport me mbrojtjen e tyre, pas klimës së fundit të krijuar në veri të Kosovës. Pas invazionit rus në Ukrainë, deklaratat merren më seriozisht dhe kuptohen në sensin e tyre më praktik. Më 31 korrik kishim një situatë e cila mund të shkonte deri në një konflikt të armatosur duke iu referuar edhe deklaratave të kryeministrit Kurti. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco