Presidenti i Shqipërisë viziton memorialin e ish-presidentit Ibrahim Rugova

Presidenti i Shqipërisë viziton memorialin e ish-presidentit Ibrahim Rugova

16:42, 15/08/2022

Presidenti i Republikës Bajram Begaj është sot në një vizitë zyrtare në Kosovë, e para që nga marrja e detyrës.

Pas takimit me homologen e tij Vjosa Osmani dhe kryetarin e Parlamentit të Kosovës Glauk Konjufca, ai ka vizituar edhe memorialin e ish-presidentit Ibrahim Rugova.

Më pas, kreu i shtetit shqiptar pritet të zhvillojë një takim edhe me kryeministri Albin Kurti.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco