Hovenier viziton Parkun Arkeologjik të Ulpianës: Është lokacion i klasit botëror

Hovenier viziton Parkun Arkeologjik të Ulpianës: Është lokacion i klasit botëror

21:11, 14/08/2022

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeff Hovenier, ka vizituar sot Parkun Arkeologjik të Ulpianës në Prishtinë.

Ai është shprehur i impresionuar me profesionalizimin e stafit pritës dhe angazhimin e tyre në këtë vend të cilin ai e ka konsideruar “lokacion të klasit botëror”

“Vizitë fantastike këtë fundjavë në Parkun Arkeologjik të Ulpianës. I impresionuar nga profesionalizmi dhe përkushtimi i ekipit ndaj këtij lokacioni të klasit botëror”, ka shkruar ai.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco