MAPL njofton se ka ndarë 10.5 milionë euro për projekte në komuna

MAPL njofton se ka ndarë 10.5 milionë euro për projekte në komuna

09:03, 14/08/2022

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal, përmes një njoftimi për media, ka thënë se kjo ministri dhe donatorët kanë ndarë 10 milionë e 500 mijë euro për komunat në Kosovë.

Në këtë komunikatë, MAPL ka thënë se janë nënshkruar 65 marrëveshje me komunat.

“Për të qenë sa më transparent dhe bashkëpunues, procedurat e prokurimit dhe realizimit të këtyre projekteve u janë besuar Komunave. Në momentin që projektet realizohen në teren nga Komunat, MAPL kryen pagesat dhe njëkohësisht edhe shpenzimin e buxhetit”, thuhet në njoftim.

Image

Njoftimi i plotë:

NJOFTIM PËR MEDIA

Qeveria që investon dhe mbështet Komunat

14 gusht 2022, Prishtinë

MAPL dhe donatorët kanë ndarë 10.5 milion për projekte në Komuna;

Janë nënshkruar 65 marrëveshje me Komunat.

Për të qenë sa më transparent dhe bashkëpunues, procedurat e prokurimit dhe realizimit të këtyre projekteve u janë besuar Komunave.

Në momentin që projektet realizohen në teren nga Komunat, MAPL kryen pagesat dhe njëkohësisht edhe shpenzimin e buxhetit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco