Edhe sot mot me shi në Kosovë, këto janë temperaturat (FOTO)

Edhe sot mot me shi në Kosovë, këto janë temperaturat (FOTO)

08:31, 14/08/2022

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që pritet të mbajë sot në vend.

IHMK bën të ditur se do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-22 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i veriperëndimit dhe verilindjes me shpejtësi 1-4 m/s. 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco