15-vjeçari s’e mori konfirmimin e 'vjehrrit', e grabit për nuse 15-vjeçaren nga Prishtina (Video)

15-vjeçari s’e mori konfirmimin e 'vjehrrit', e grabit për nuse 15-vjeçaren nga Prishtina (Video)

22:34, 11/08/2022

Shtëpinë e braktisi të mërkurën pas mesnate.

15-vjeçarja që po banonte në rrugën “Laura Shmani” në Arbëri të Prishtinës, u largua pa gjurmë, gjë që detyroi babanë e saj ta denoncojë në policinë zhdukjen e të bijës.

Komunikimi me të miturën që nga ajo kohë qe i pamundur, por familja ka dyshimet se ajo mund të gjendet në një lokacion në Prizren.

“Ngjarja ka ndodhur rreth orës 02:30 pas mesnate, ku prindi ka deklaruar se vajza e tij ka dalë nga shtëpia dhe nuk është kthyer më. Prindi i saj ka dyshime se vajza e tij ndodhet në një lokacion jashtë Prishtinës mirëpo ky rast është duke u hetuar”, thonë nga policia.

Babai i saj s’deshi të prononcohej për të mos i dëmtuar hetimet, ndërsa mësohet se ajo u largua me bashkëmoshatarin G.K nga Prizreni, me të cilin u njoftua në internet një muaj më parë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco