Asamblistët e VV-së në Prishtinë sot mbajn konferencë për media

Asamblistët e VV-së në Prishtinë sot mbajn konferencë për media

08:35, 11/08/2022

Grupi i asamblistëve të Lëvizjes Vetëvendosje në Komunën e Prishtinës do ta mbajnë sot një konferencë për media.

Konferenca do të mbahet në selinë qendrore të VV-së, duke filluara nga ora 11:00, ka njoftuar ky subjekt politik të enjten.

Nuk është treguar cila do të jetë tema e trajtimit para opinionit.

Por të martën, LVV-ja në Prishtinë ka dorëzuar padi kundër Ndërmarrjes Publike Banesore(NPB) dhe tri kompanive private, në lidhje me projektin për ndërtimin e përbashkët në vlerë prej 120 milionësh, në mes të NPB-së dhe tri kompanive private.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco