Mot i ndryshueshëm, temperaturat deri 29 gradë

Mot i ndryshueshëm, temperaturat deri 29 gradë

07:46, 10/08/2022

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell, vranësira dhe mundësi për reshje shiu.

IHK Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-39 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe juglindjes me shpejtësi 1-8 m/s.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco