Borell do të merret personalisht me Kurtin e Vuçiqin më 18 gusht, konfirmon ftesat

Borell do të merret personalisht me Kurtin e Vuçiqin më 18 gusht, konfirmon ftesat

08:17, 06/08/2022

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka njoftuar se ka ftuar Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, për një takim më 18 gusht në Bruksel.

“Kam ftuar Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq dhe Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin më 18 gusht në Bruksel, për të diskutuar rrugën përpara ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit”, ka shkruar Borrell.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco