Makina inteligjente kap motomjetin që bënte gara shpejtësie dhe manovra të rrezikshme në rrugë

Makina inteligjente kap motomjetin që bënte gara shpejtësie dhe manovra të rrezikshme në rrugë

22:06, 04/07/2022

Gjatë kontrolleve parandaluese për mjetet që bëjnë gara shpejtësie dhe manovra të rrezikshme, në rrugën interurbane Tiranë-Elbasan është konstatuar një motomjet, tip Kawasaki, duke bërë manovra të rrezikshme në rrugë.

Nga verifikimi i dokumentacionit rezultoi se drejtuesi i motomjetit shtetasi S. K., 33 vjeç, drejtonte motomjetin pa leje drejtimi.

Në vijim të veprimeve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit S. K. për veprën penale “Drejtimi i mjeteve në mënyrë të parregullt” si dhe iu vendos masë administrative me vlerë 40.000 lekë të rinj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco