Aksident mes dy veturave dhe autobusit, lëndohen katër persona

Aksident mes dy veturave dhe autobusit, lëndohen katër persona

21:13, 04/07/2022

Një aksident mes dy veturave dhe një autobusi ka ndodhur në Peran të Podujevës, ku kanë mbetur të lënduar katër persona.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prishtinës Agron Borovci.

Borovci tha se të lënduarit kanë marrë tretman mjekësor.

“Rreth orës 17:45, është pranuar informata për një aksident trafiku rrugor të ndodhur në fshatin Peran të komunës së Podujevës. Në aksident janë përfshirë dy vetura dhe një autobus. Si pasojë e aksidentit katër persona kanë pësuar lëndime trupore. Të njëjtëve u është ofruar trajtimi i nevojshëm mjekësor. Njësia rajonale e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po ndërmerr veprimet e nevojshme për ndriçimin e shkaqeve që kanë sjellë deri te aksidenti”- ka deklaruar Borovci.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco