Përshëndetje e ngrohtë e Konjufcës me ambasadorin, Hovenier

Përshëndetje e ngrohtë e Konjufcës me ambasadorin, Hovenier

22:38, 01/07/2022

Në prag të 246 vjetorit të pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Ambasada Amerikane në Kosovë u bë nikoqire e një kremtimi për nder të kësaj dite.

Pjesëmarrës ishin krerët e shtetit dhe shumë figura të tjera publike, të cilat u mikpriten nga ambasdori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey M. Hovenier.

Ndër ta ishte edhe kryeparlamentari i Kosovës, Glauk Konjufca.

Ajo që mori vëmendje është përshëndetja e ngrohtë e Konjufcës me Hovenier.

Të buzëqeshur e krahë për krahë kryeparlamentari e ambasadori dukeshin në qejf të mirë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco