Gjakovë, hapet ekspozitë për sakrificën e shqiptarëve të Sanxhakut (VIDEO)

Gjakovë, hapet ekspozitë për sakrificën e shqiptarëve të Sanxhakut (VIDEO)

20:58, 01/07/2022

Është hapur një ekspozitë ku do shfaqen kujtimet nga Sanxhaku, e të cilin e bënë të mundur  shoqatat “Kosova për Sanxhakun” dhe ajo e Intelektualëve “Jakova”.

Ekspozita ku shfaqen një mori fotografish, nxitë në kujtesë sakrificën e shqiptarëve, të cilët u tha se vazhdimisht kanë qenë të rrezikuar.

Vizitorët e ekspozitës kërkuan që ngjarje të tilla ku tregohet histori e popullit ndër vite të ketë më shpesh.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco