Politikanët kosovar në haxh, edhe Xhafer Tahiri niset për në Qabe

Politikanët kosovar në haxh, edhe Xhafer Tahiri niset për në Qabe

07:50, 29/06/2022

Ish-kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, është në mesin e besimtarëve myslimanë që sivjet kanë vendosur të nisen drejt Arabisë Saudite për pelegrinazhin e haxhit.

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, i veshur siç parashihet të duken pelegrinët, shihet në një fotografi në areoportin “Adem Jashari”, të cilën e ka publikuar vëllai i tij, Ahmet Tahiri.

 

Haxhi 2022”, shkroi ky i fundit në përshkrimin e fotografisë.

Haxhi, një obligim për myslimanët e aftë për punë, është një nga pelegrinazhet më të mëdha fetare në botë dhe zakonisht mbledh rreth 2 milionë njerëz në vit.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco