Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

07:20, 28/06/2022
Kryesisht me diell dhe nxetë. Pasdite zhvillime të vransirave, që përreth viseve malore, mund të japin kushte për rrebeshe afatshkurta me bubullima.

Kështu parashihet të mbajë moti për ditën e sotme, njofton Prishtina Weather.

Temperaturat në rritje. Minimalet luhaten ndërmjet 15C e 20C, e maksimalet shënojnë rritje nga 30C deri në 34C ditën e enjte, që lokalisht mund të kapin vlera edhe prej 35 dhe 36C

.Fillimisht fryn erëra veriore të lehta dhe mesatare 3-10m/s, e nga dita e mërkurë nga juglindja.

Shtypja atmosferike luhatet ndërmjet vlerave mesatare, me një rënie ditën e mërkurë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco