Autoritetet ukrainase: Rusia ka humbur 34,850 trupa gjatë agresionit

Autoritetet ukrainase: Rusia ka humbur 34,850 trupa gjatë agresionit

23:36, 26/06/2022

Ukraina ka dhënë përditësimin e saj të fundit mbi numrin e humbjeve që Rusia ka pësuar që nga fillimi i agresionit.

Kështu, autoritetet ukrainase pretendojnë se janë vrarë 34,850 trupa ruse dhe janë shkatërruar 3,659 automjete të blinduara të personelit.

Pajisjet e tjera ushtarake që janë “zhdukur” përfshijnë 184 helikopterë, 1532 tanke dhe 217 aeroplanë. 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco