Moti për fundjavë

Moti për fundjavë

23:23, 24/06/2022

Në fundjavë mot i nxehtë, me mundësi për rrebeshe e bubullima.

Indeksi i cilësisë së ajrit do të jetë kryesisht në vlera të pranueshme dhe të mira në fundjavë.Edhe përgjatë fundjave, indeksi i rrezeve ultraviolete vazhdon me vlera shumë të larta. Në këto raste edhe rekomandohet që t’i shmangemi ekspozimit më të gjatë në diell orëve të mesditës.

25.06 – Kryesisht me vransira. Pasdite dhe në mbrëmje vende-vende priten zhvillime të rrebesheve me bubullima, me mundësi që të zhvillohen edhe në formë stuhishë.

26.06 – Më shumë intervale me diell. Pasdite priten zhvillime të rrebesheve me bubullima.

27.06 – Nxehtë e kryesisht me diell.

28.06 – Kryesisht me diell dhe më nxehtë.

29.06 – Më nxehtë dhe kryesisht me diell.

Temperaturat me tendencë të rritjes. Minimalet luhaten ndërmjet 15C e 18C, e maksimalet të dielen zbresin në 28C, e deri të mërkurën rriten në 33C, lokalisht edhe 35C e 36C.

Të shtunën do të fryjë erë e lehtë dhe mesatare nga jugperëndimi 3-8m/s, e nga e diela nga krahu verior 5-1m/s.Shtypja atmosferike me tendencë të rritjes së lehtë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco