Për ata që po bëjnë plazh në Shqipëri, këto do të jenë temperaturat

Për ata që po bëjnë plazh në Shqipëri, këto do të jenë temperaturat

00:06, 24/06/2022

I nxehti afrikan prej disa ditësh ka përfshirë Shqipërinë dhe gjatë ditës së sotme, është ndier edhe më shumë.

Por në ditët në vijim pritet të kemi sërish rritje të temperaturave të cilat pritet të kapin 38 gradë celcius në ditët e fundit të muajit qershor.

Sinoptikanët kanë parashikuar gjithashtu një verë të nxehtë dhe të thatë edhe gjatë muajit korrik.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco