Rrebeshe shiu e breshri në disa pjesë të Kosovës

Rrebeshe shiu e breshri në disa pjesë të Kosovës

19:26, 28/05/2022

Rrebeshe shiu e breshri kanë përfshirë Kosovën në disa pjesë.

Lexuesit kanë dërguar video nga breshri që ka rënë në rrethinë të Prizrenit e po ashtu edhe në Dragash e Viti.

 

Reshje ka pasur edhe në rrethinë të Ferizajit.

Mot mjaft të paqëndrueshëm pritet të kemi edhe nesër, me zhvillime të fuqishme të vranësirave të shiut dhe rrebeshe potencialisht mjaft të fuqishme shiu me vetëtima dhe bubullimë. Ka gjasa edhe për vërshime të shpejta lokale, shkruan MeteoBallkan.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco