Shi i rrëmbyeshëm e breshër në Opojë

Shi i rrëmbyeshëm e breshër në Opojë

19:03, 28/05/2022

Fundjava në Kosovë po përcillet me rënie të temperaturave.

Në Opojë, këtë të shtunë pati reshje intenzive shiu dhe breshëri.

Një ka dërguar pamje të përkeqësimit të motit – ku shihen rrugët e mbuluara me ujë e breshër.

Nuk dihet nëse ka krijuar dëme të mbjellurave të asaj ane.

Njëjtë raportohet se ka ndodhur në fshatrat Studençan dhe Peqan të Suharekës.

Lexuesit kanë dërguar pamje nga breshëri i cili është raportuar të ketë rënë disa herë.

Ndërkaq, gjatë javes që vjen, fillim-qeroshri, priten ngritje të temperaturave.

Sipas meteorologëve, temperaturat minimale do të luhaten ndërmjet 13 – 15 gradë Celsius – maksimalja pritet të shkojë deri në 31 gradë Celsius.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco