Termocentrali diellor pranë Kharkivit i dëmtuar pas granatimeve ruse

Termocentrali diellor pranë Kharkivit i dëmtuar pas granatimeve ruse

18:37, 28/05/2022

Janë shfaqur imazhe të dëmtimit të një termocentrali diellor në qytetin Merefa, në periferi të Kharkiv, pas bombardimeve ruse.

Shtabi i përgjithshëm i Ukrainës tha sot se sulme të shumta ruse kishin goditur komunitetet dhe infrastrukturën pranë Kharkiv, raporton Sky News.

Ndryshe, forcat ruse po vazhdojnë sulmet në lindje pas tërheqjes së tyre nga kryeqyteti Kiev.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco