Vdekja e ish-presidentit Nishani, Ambasada e SHBA shpreh ngushëllimet

Vdekja e ish-presidentit Nishani, Ambasada e SHBA shpreh ngushëllimet

17:33, 28/05/2022

Ambasada Amerikane në Shqipëri ka shprehur ngushëllimet për ndarjen e parakohshme nga jeta të ish-presidentit të Shqipërisë Bujar Nishani.

Në mesazhin e ambasadës thuhet se kontributi i tij për Partinë Demokratike, zhvillimin e Shqipërisë dhe marrëdhëniet SHBA-Shqipëri gjatë mandateve të tij si President dhe Ministër do të mbahen mend nga bashkatdhetarët, bashkëpunëtorët dhe partnerët e shumtë.

Mesazhi i Ambasadës së SHBA:

Jemi të pikëlluar nga lajmi për ndarjen nga jeta të Presidentit Bujar Nishani. I shprehim familjes së tij ngushëllimet tona të përzemërta.

Kontributi i tij për Partinë Demokratike, zhvillimin e Shqipërisë dhe marrëdhëniet SHBA-Shqipëri gjatë mandateve të tij si President dhe Ministër do të mbahen mend nga bashkatdhetarët, bashkëpunëtorët dhe partnerët e shumtë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco