Moti të dielën në Kosovë

Moti të dielën në Kosovë

17:20, 28/05/2022

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell e vranësira.

Sipas njoftimit të IHMK-së, në disa vende do të ketë reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-22 gradë Celsius.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco