'Horrori' në Teksas, ky është sulmuesi që vrau 14 fëmijë dhe mësuesin

'Horrori' në Teksas, ky është sulmuesi që vrau 14 fëmijë dhe mësuesin

00:18, 25/05/2022
Një person i armatosur vrau katërmbëdhjetë fëmijë dhe një mësues në një shkollë fillore në Uvalde, Teksas Jugor, raportoi guvernatori Gregg Abbott, raportuan AFP dhe Reuters. Sulmuesi “vrau, në një mënyrë mizore dhe të çmendur, 14 studentë dhe mësuesin”, tha Greg Abbott. I dyshuari, 18-vjeçari Salvador Ramos, u vra gjithashtu, me sa duket në një zjarr që u përgjigj nga policia në një tragjedi në një shkollë fillore në Robb, 130 kilometra larg qytetit të San Antonio. Të shtënat në vende publike janë pothuajse të përditshme në Shtetet e Bashkuara dhe dhuna e armatosur është në rritje në qytetet kryesore si Nju Jorku, Çikago, Miami dhe San Francisko, veçanërisht pas pandemisë 2020.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco