Publikohen pamjet satelitore të vjedhjes së grurit ukrainas nga rusët

Publikohen pamjet satelitore të vjedhjes së grurit ukrainas nga rusët

16:50, 24/05/2022

Imazhet satelitore nga Krimea tregojnë anijet ruse që dyshohet se ngarkojnë grurë të vjedhur nga Ukraina.

Pamjet janë realizuar duke përdorur satelitët e Maxar Technologies dhe thuhet se janë bërë më 19 dhe 21 maj.

Pamjet tregojnë dy anije transporti ruse, Matros Pozinic dhe Matros Koska, të ankoruara në portin e Sevastopolit, që ndodhet në gadishullin e aneksuar të Krimesë.


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco