Një drejtues gjerman i premton Bislimit bursa për studentë

Një drejtues gjerman i premton Bislimit bursa për studentë

21:47, 18/05/2022

Zëvëndësministri i Kosovës, Besnik Bislimi ka njoftuar se është takuar me drejtuesin e Fondit Ndërkombëtar të Vishegradit, Petr Mareš, ku kanë folur për mundësitë e bursave për studentë dhe mbështetje të shoqërisë civile.

Sipas Bislimit kjo do të kontribuojë në promovimin e bashkëpunimit rajonal ndërmjet organizatave të shoqërisë civile.

Postimi:


 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco