Moti sot, vranët dhe me shi

Moti sot, vranët dhe me shi

07:31, 18/05/2022
Sot do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-19 gradë Celsius.

Gjithashtu parashihet të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-8 m/s.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco