Zelensky do të flasë në Forumin e Davos më 23 maj

Zelensky do të flasë në Forumin e Davos më 23 maj

08:09, 16/05/2022

Më 23 maj, presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky do t'u drejtohet pjesëmarrësve në Forumin Ekonomik Botëror në Davos. 

Këtë e bëri të ditur vetë Zelensky, duke shpjeguar se konferenca e këtij viti do të jetë veçanërisht e rëndësishme për Ukrainën, pasi do të diskutohen çështjet e rindërtimit të shtetit të pasluftës:

"Ne po bëjmë çmos për të fituar plotësisht mbështetjen e botës dhe pjesëmarrja në Forumi i Davosit është një nga mundësitë më të mira për këtë."

 Forumi Ekonomik Botëror në Davos ka ngrirë të gjitha marrëdhëniet me Rusinë dhe ka pezulluar partneritin strategjik me biznesmenët rusë. 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco