​Moti sot në Kosovë

​Moti sot në Kosovë

07:49, 16/05/2022
Mot i ngrohtë dhe me diell parashihet të mbajë sot. Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-30 gradë Celsius.

Indeksi UV mbetet i lartë.

Ndërkohë, vranësira dhe reshje lokale të shiut pritet të ketë ditën e martë dhe të mërkurë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco