Gërvalla mban konferencë, flet aplikimin e Kosovës në KE

Gërvalla mban konferencë, flet aplikimin e Kosovës në KE

08:01, 13/05/2022

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, do të mbajë konferencë për medie sot.

Sipas njoftimit, Gërvalla do të jap detaje lidhur me vizitën në Izrael.

Përvec kësaj, ajo do pritet të flas edhe lidhur me takimin me përfaqësuesin e Lartë të Politikës së Jashtme të BE-së, Josep  Borrell, si dhe për aplikimin e Kosovës në Këshillin e Evropës.

Konferenca do të mbahet në ora 16:00.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco