Njëjtë sikur Rama, detaje nga kontrata e Shpejtim Bulliqit për trajtimin e qeneve endacakë: Disa do të vriten!

Njëjtë sikur Rama, detaje nga kontrata e Shpejtim Bulliqit për trajtimin e qeneve endacakë: Disa do të vriten!

10:20, 26/01/2022

Pas Komunës së Prishtinës, edhe ajo e Podujevës po planifikon të merret me qentë endacak.

Së fundmi, kjo komunë ka hapur kontratë për trajtimin, vaksinimin, kastrimin, lëshimin, dhe hospitalizimi i tyre, shkruan Syri.net Kosova.

Njëjtë sikurse edhe Komuna e Prishtinës, edhe komuna e cila udhëhiqet nga kryetari Shpejtim Bulliqi, ka përfshirë në kontratë, procesin e eutanazisë ( Kryerja e procesit të eutanazisë, transporti dhe groposja) e qenëve endacak).

Image

Për këtë kontratë, komuna ka planifikuar të shpenzoj 25 mijë euro.

 

Detajet shtesë të njoftimit për kontratë:

ImageImage

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco