Kuvendi me seancë të jashtëzakonshme kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike

Kuvendi me seancë të jashtëzakonshme kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike

07:24, 24/01/2022
Sot do të mbahet seancë e jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës në lidhje me shtrenjtimin e energjisë elektrike.

Në rend dite është debati parlamentar lidhur me shtrenjtimin e rrymës.

Seanca e jashtëzakonshme është thirrur nga PDK-ja, në koordinim edhe me partitë tjera opozitare, LDK dhe AAK.

Mbledhja e kryesisë së Kuvendit do të mbahet në ora 11, ndërkaq seanca pritet të fillojë në orën 12:00.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco